Numara kaydetmeden WhatsApp mesajları nasıl gönderilir? Sene 2024

Whatsapp da ya da Whatsapp Web de numara kaydetme yapmadan mesaj nasıl gönderilir? iPhone daAndroid de numara kayıt etmeden Whatsapp konum gönderme, resim yollama ve kişi paylaşma nasıl yapılır?

WhatsApp Mesaj Gönderme Aracını Kullanarak

https://jettim.com/wa

Numarayı Kendine Göndererek

WhatsApp da kendine mesaj gönderme, kaydedilmemiş bir mobil numaraya resim, lokasyon gönderme

Adım 1: WhatsApp mesajı göndermek istediğiniz mobil numarayı kopyalayın.

Adım 2: Android cep telefonunuz veya iPhone’ınızda WhatsApp ı açın.

Adım 3: Şimdi alt kısımdan ‘Yeni sohbet’ düğmesini seçin.

Adım 4: ‘Siz’ takısı olan adınıza dokunun.

Adım 5: Numarayı metin kutusuna yapıştırın ve Gönder’e basın.

Adım 6: ilerleyin ve numaraya dokunun.

Adım 7: Diğer kişi WhatsApp ta ise ‘Sohbet et…’ seçeneği görünecektir, seçin ve sohbet ekranı açılacaktır.

Adım 8: Son olarak, numarayı kişilerinize kaydetmeden mesaj gönderebilirsiniz.

Citrix XenApp & XenDesktop VDA unregister

Citrix XenApp & XenDesktop

Citrix XenApp & XenDesktop VDA Unregister Problemi (ilk yapılması gereken VDA lerin zaman ayarına bakmak, DDC / Studio ile aralarında 5 dakikadan fazla zaman farkı varsa sittin sene register olmazlar)

Workaround :

VDA üzerinde registry ayarlarına giderek FastReconnect i disable etmek. Virtual Delivery Agent registry yolu;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Citrix\Reconnect]

“FastReconnect”=dword:00000000

Yönetim Konsolunda (DDC / Studio) VDA ler kayıtlı Değil olarak görünür.

Bu makale, kuruluş birimi tabanlı VDA kaydını kullanan dağıtımlar için geçerlidir. Kayıt defterine dayalı VDA kaydı modern standarttır.

Bu soruna ilişkin diğer belirtiler aşağıdakileri içerir:

Sanal Masaüstündeki Uygulama olay günlüğü (Olay Kimliği 1208)
“Ping isteği Citrix Desktop Delivery Controller Service tarafından reddedildi. Bu makineyle iletişim kurulamayabilir. Bağlantıyı engelleyen bir güvenlik duvarı olup olmadığını kontrol edin”.
Masaüstü Teslimat Denetleyicisindeki Uygulama olay günlüğü (Olay Kimliği 1123):
” makinesindeki Sanal Masaüstü Aracısı ayarları uygulanamadı. Sebep: Arayanın kimliği hizmet tarafından doğrulanmadı”.

Çözüm
Sorunu çözmek için oturum açma hakkını verin, bu bilgisayara ağdan Teslimat Denetleyicisi makine hesaplarına erişin.

Bu doğrudan VDA’da değiştirilebilir (test için önerilir):

İlkeyi doğrudan VDA’da düzenlemek için Yerel Bilgisayar İlkesi düzenleyicisini kullanın (MMC, ardından Ek Bileşen Yerel Bilgisayar İlkesini ekleyin.)
Bu politika Bilgisayar Yapılandırması –>Windows Ayarları –>İlkeler –>Güvenlik Ayarları –>Yerel İlkeler –>Kullanıcı Hakları Atama bölümünde bulunur.
“Bu bilgisayara ağdan eriş” seçeneğini bulun
‘Kullanıcı veya Grup Ekle’yi tıklayın. Nesne Türlerini “Bilgisayarlar”ı içerecek şekilde değiştirin.
Teslimat Kontrolörlerinin adlarını yazın. ‘Adları Kontrol Et’i tıklayın. Değişikliği kaydetmek için Tamam’ı tıklayın. Çeşitli uyarılar olacak.
Kuruluş birimi tabanlı kayıt sorununu çözmek için bu belirlendikten sonra, aşağıdaki görevlerden biri tamamlanarak politika tüm VDA’lara uygulanabilir:

Etki alanı denetleyicisinden bir grup ilkesini etki alanının tamamına veya XenDesktop grubu için Sanal Masaüstlerini içeren bir Kuruluş Birimi’ne uygulayın

Sorun Nedeni
​Bu sorun genellikle sanal masaüstü bilgisayarın Masaüstü Dağıtım Denetleyicisi (DDC) bilgisayarının ağ üzerinden bilgisayara erişmesine izin vermemesi durumunda ortaya çıkar. Yani Delivery Controller için “Bu bilgisayara ağdan eriş” seçeneği veya oturum açma hakkı belirtilmemiş.
Bu sorun, Grup İlkesi’nden, Active Directory’den veya sanal masaüstü bilgisayarda yerel olarak Teslimat Denetleyicisine oturum açma hakkı verilmemişse oluşur.

Bu makale kuruluş birimi tabanlı kayıt için geçerlidir. Çoğu modern XenDesktop dağıtımı için kayıt defteri tabanlı kayıt önerilir.

Uzaktan Çalışma Güvenlik Konuları ve Yöntemleri

Koronavirüs salgını (KOVİD-19) 2019 yılı itibarıyla tüm dünyayı cinsiyet, ırk, kültür, yaş, din, ekonomik durum sosyal statü ayırt etmeden etkiledi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından Mart 2020’den itibaren pandemi olarak kabul edildi. Pandemi, dünya genelinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden bulaşıcı hastalıklara verilen bir addır

Çoğu ülkede insanların hayatlarını ve yaşam tarzlarını değiştiren Corona virüsü iş hayatındaki alışkanlıklarıda etkelidi. Birçok şirket uzaktan çalışma yöntemine yönelerek çalışanlarının sağlığını korumaya çalışıyor.

Evlerrinden çalışan çalışanlar, şirket kaynaklarına uzaktan bağlanıyor, ancak bu bağlantının ne kadar güvenli olduğu tartışılır. Kişisel bilgisayarlarını kullan personel için bu risk daha da büyük. Bir uzman tarafından sık aralıklarla denetlenmeyen bilgisayarlar her zaman risk taşır. Covid 19 fırsat bilen bilgisayar korsanlarınında iş başında olduğunu düşünürsek uzak bağlantının getirmiş olduğu riskler gözardı edilmemelidir.

Lakin tehlikede olan kişisel bilgilerden ziyade şirket bilgileridir. Şirket bilgilerini kapsamında müsşteri ya da üçünçü şahıslarında kişisel bilgileri olduğunu düşünürsek birçok insanın veri güvenliği tehlikede demektir.

Ofis dışından uzak erişimle yapılan bağlantılarda dikkat edilmesi gereken konular ve alınması gereken önlemleri özetleyecek olursak;

 1. VPN üzerinden şirket netwok’üne erişim. Sanal özel ağlar her daim güvenli ve şifreli IP protokolü üzerinden erişim sağlamaya imkan tanırken, veri erişimi konusunda da ciddi bir güvenlik sağlayacaktır.
 2. Çalışanların mail güvenliği. Yapılan saldırıların büyük bir yüzdesi e-postalar üzerinden gelmektedir. Dolayısı ile bu kapsamda mail güvenliği ve mail gateway çözümleri ciddi anlamda güvenlik sağlayacaktır.
 3. Dosya şifreleme çözümleri. Dosyaların sadece iç kullanıcıların bilebileceği şifreli dosyalar halinde şirket network’ü içinden transfer edilmesi ve dosyalar veya ilgili bilgi bilgi taşıyan e-posta’nın zararlı erişim ve saldırılar neticesinde ele geçirilmesi söz konusu olsa bile dosyanın içindeki verilere ulaşılamamasını sağlıyor olacaktır.
 4. KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) ‘yı da ilgilendirecek en temel çözüm ve korumalardan biri de en temel anlamda verilerin zararlı ve istenmeyen destinasyonlara ulaşmasını engelleme ve kısıtlama çözümü olan DLP (Data Loss Prevention) çözümlerinin uygulama altına alınması. Bu sayede şirketiniz için önem arz eden bilgilerin dışarıya sızması, ele geçirilmesi gibi hususları önlemiş ve bu tarz veri sızdırma süreçlerini minimize etmiş olursunuz. Aynı zamanda USB üzerinden data hırsızlığı yapılması da bu kapsama dahil.
 5. Kullanıcı bilgisayarların anti virüs ve end point korumalarının güncel ve aktif olmasına dikkat edilmesi, BYOD kullanıcılarda ise mevcut bir anti-virüs yazılımı mevcut değil ise şirket üzerinden kullanılan yazılımın aktif edilmesi son derece önem arz etmektedir.
 6. Uzak kullanıcıların şirket üzerinden verilen veya ( BYOD ) kendi şahsi bilgisayarları üzerinde şirketi ilgilendiren dosya ve verilerin tutulmasına engel olunması ve düzenli olarak şirket merkezi üzerinden önemli verilerin yedeklerinin alınması ve kontrol edilmesi gerekmektedir.
 7. Uzak cihazların hem tek bir noktadan kontrollerinin yapılması hem de güvenli bir platformda çalışıp çalışmadıklarının denetlenmesi gerekmektedir. Özellikle şirket network’üne bağlı akıllı telefonlar, tablet PC’lerde bu kapsam altında toplanmaktadır. Dolayısı bu cihazların uzaktan yönetilebilmesi, üzerlerine şirketin izin vermediği uygulama, mail vd yazılımların yüklenmesine engel olunması gerekmektedir. Bunun içinde Mobile Device Management, Mobile Device Security çözümlerinin kullanılmasında fayda olacaktır.
 8. Yapılacak uzak video konferans görüşmelerinin farklı farklı güvenli olmayan platformlar üzerinden değil, kurumsal bir video konferans çözümü veya lisanslı yazılımı üzerinden yapılması sağlanmalıdır.

Çalışanların Evden Çalşması Prensipleri, Dikkat Edilecek Hususlar Ve Gözetim;

Evden çalışma prensipleri ile ilgili bazı tavsiye ve önerilerimiz olacaktır. Elbette bu süreçler şirketlerin kendi temel çalışma prensiplerine ve kurum kültürüne göre de kendi içlerinde şekilleniyor olacaktır. Kısaca maddeler isek;

 1. İşi yapmak için gerekli ekipmanların listesini yapılması ve çalışanlarınızın bunlara erişimi olup olmadığının kontrol edilmesi.
 2. Buna laptop ve masa üstü bilgisayarlar, monitörler, telefonlar, şarj aletleri, ofis malzemeleri ve diğer malzemeler dâhil.
 3. Kritik operasyonlarınız için yukarıdan aşağı iletişim zinciri kurulması.
 4. Çalışanlarınızın telefon numaralarının listelenip dağıtılması.
 5. Hangi malzemelerin eve götürülebileceği konusunda çalışanlarınızın bilgilendirilmesi. Takvimler, akıllı tahtalar ve bazı malzemeler eve götürülebilir. Bazı malzemeler ise götürülemez gibi. Bu konuda net bilgilendirme yapılması gerekir.
 6. BT, İK, PR ve Hukuk ekiplerinizle birlikte uzaktan çalışma politikalarının hazırlanması ve kati suretle buna uyulması. Örneğin sosyal medyada ve müşterilerle iletişimde öne çıkaracağınız mesajlar bu politikada yer alabilir.
 7. İş sürekliliğinizin aksamayacağınızdan emin olduktan sonra müşterilerinize güvenli çalışma ortamının korunacağını anlatan bir bilgilendirme e postası gönderilmesi.
 8. İçeride kullanılan ortak platform / DB üzerinde; örneğin Microsoft Office 365, SAP, ERP, CRM vb. kullanıcıların kendi kullanıcı adları ve şifreleri ile belirlenen kurum çalışma saatleri içinde online aktif halde sisteme girişlerinin sağlanması ve belli saat aralıklarında şayet herhangi bir aktivasyon veya çalışma gözlemlenmiyor ise online durumdan offline duruma düşürerek kullanıcının aktif olup olmadığı tespit edilebilir. Bunula ilgili ilgili departman müdürüne veya İK’ya bilgilendirme yapılabilir. Elbette sisteme bağlı çalışmayan sadece mail ve telefon üzerinden işlerini gören ( örneğin satış grupları ) çalışanların mesai saatler içinde takip edilmesi tam anlamı ile mümkün olmayacaktır. Bunu haftalık, aylık performans değerlendirme kriterleri ile yönetmeniz daha sağlıklı olacaktır.

GPO Policy Ayarları

Microsoft edge de diğer modern tarayıcılarda olduğu gibi on page load ya da düğmeye basmadan açılan popup lar yasaklı. Buna izin vermek için aşağıdaki komutları cmd ekranından girerek belirli sitelere registry kayıtlarını değiştirerek izin verebilirsiniz.

EDGE URL ALLOW LIST REG ADD

reg add “HKLM\Software\Policies\Microsoft\Edge\PopupsAllowedForUrls” /v 2 /t REG_SZ /d *.jettim.com /f
reg add “HKCU\Software\Policies\Microsoft\Edge\PopupsAllowedForUrls” /v 2 /t REG_SZ /d *.jettim.com /f
_
reg add “HKCU\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\New Windows\Allow

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\New Windows\ListBox_Support_Allow

Increase the Maximum File Upload Size in WordPress

Theme Functions File
functions.php

@ini_set( ‘upload_max_size’ , ’64M’ );
@ini_set( ‘post_max_size’, ’64M’);
@ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’ );

== == == == == == == == == ( 0 | 0 ) == == == == == == == == ==

PHP.INI file
.user.ini at GoDaddy

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

== == == == == == == == == ( 0 | 0 ) == == == == == == == == ==

htaccess Method
.htaccess

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

shared hosting lerde çalışmayabilir.

.

KVKK ve Kullanılan Teknolojiler

KVKK, kısaca kişisel verilerin korunması kanunu olarak tanımlanmaktadır. Kişilerin gizliliğini korumak için yürürlüğe girmiştir. KVKK da amaç verilerin belli bir düzende işlenmesini ve gizliliğini sağlamaktır. KVKK bunları yapmak için yapısında birçok teknoloji ve testi kullanır. KVKK çevresinde kullanılan teknolojiler şunlardır: Kişisel Veri Tespit Testi Bireylerin kişisel verilerinin tespit edilmesidir. Kişisel veri, bir kişinin kimlik numarası, […]

Türk Ticaret Kanunu Zorunlu Web Sitesi Yasası

1535 maddelik tasarının yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde internet sitesini yapmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis ve de 300 güne kadar para cezası alabilir.

1535 maddelik yeni Türk Ticaret Kanunu bu sayede web sitesi zorunluluğu getirmenin yanında ticari unvan ve ürünlerin de marka tescilini zorunlu hale getiriyor.

Kanun Tasarısının İlgili Bölümü

D) Elektronik işlemler ve bilgi toplumu hizmetleri

I – İnternet sitesi

Madde 1524 –

 1. (1) Her sermaye şirketi bir internet sitesi açmaya ve bu sitenin açıkça belirlenmiş bir bölümünü, sayılacak içerik ile sınırlı olmamak üzere, şirketçe kanunen yapması gereken ilânlara, paysahipleri veya ortakları açısından önem taşıyan açıklamalara; yönetim ve müdürler kurulu ile genel kurul toplantılarının hazırlıklarına; anılan kurulların yapılmasına ilişkin bilgilere; ortaklara ve paysahiplerine sunulması gereken belgelerin yayımlanmasına; bu kurullara ait olanlar da dâhil olmak üzere her türlü çağrıya; oy verme, şeffaflık ve kamuyu aydınlatma yönünden zorunlu ve bilgi toplumu bağlamında yararlı görülen tüm hizmetlerin ve bilgilerin sunulmasına; bilgi almaya yönelik sorulara, cevaplara ve benzeri diğer işlemler ile bu Kanunda ve diğer kanunlarda paysahiplerinin veya ortakların aydınlatılmasının öngörüldüğü konulara özgülemek zorundadır. Ayrıca, finansal tablolar, bunların dipnotları, ekleri, yönetim kurulunun yıllık raporu dâhil, hesap durumlarına, ara finansal tablolara, yönetim kurulunun kurumsal yönetim ilkelerine ne oranda uyulduğuna ilişkin yıllık değerlendirme açıklamasına; denetçinin, özel denetçinin, işlem denetçilerinin raporlarına ve yetkili kurul ve bakanlıkların konulmasını istedikleri pay sahiplerini ve sermaye piyasasını ilgilendiren konulara ilişkin olarak, şirketin cevapları ve bildirimleri ve diğer ilgili hususlar şirketin internet sitesinde yayınlanır. Bu hükümdeki yükümlülüğe uymama, kanuna aykırılığın ve yönetim kurulunun görevini yerine getirmemesinin bütün hukukî sonuçlarını doğurur. Ceza hükümleri saklıdır. Finansal tabloları ile her türlü rapor üç yıl sitede kalır.

 2. (2) İnternet sitesinin bilgi toplumu hizmetlerine ayrılmış kısmının ticaret siciline kaydı da dâhil olmak üzere, bu maddenin amaçlarına özgülenmiş bulunan bu kısmının herkese açık nitelik taşıdığı, burada yer alan mesajlar ile bilgilerin ilgililere yönlendirilmiş açıklamalar ve hukukî iradeler olduğu, sitenin bu kısmına erişiminin usul ve esasları ile ilgili diğer hususlar Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından bir yönetmelikle düzenlenir.

 3. (3) İnternet sitesinin bu maddenin amaçlarına özgülenmiş kısmında yayımlanan içeriğin başına tarih ve parantez içinde “yönlendirilmiş mesaj” ibaresi konulur. Bu ibareli mesaj ancak Kanuna ve ikinci fıkrada anılan yönetmeliğe uyulmak suretiyle değiştirilebilir. Tahsis edilen kısımda yer alan bir mesajın yönlendirildiği karinedir.

 4. (4) Bu Kanun ve ilgili diğer kanunlarda veya idarî düzenlemelerde daha uzun bir süre öngörülmedikçe, şirketin internet sitesine konulan bir içerik, üzerinde bulunan tarihten itibaren en az altı ay süreyle internet sitesinde kalır; aksi hâlde konulmamış sayılır.

 5. (5) Yönlendirilmiş mesajların basılı şekilleri 82 nci madde uyarınca ayrıca saklanır. İnternet sitesinde yer alacak bilgiler metin hâline getirilip şirket yönetimince tarih ve saati gösterilerek noterlikçe onaylı bir deftere sıra numarasına göre yazılır veya yapıştırılır. Daha sonra sitede yayınlanan bilgilerde bir değişiklik yapılırsa, değişikliğe ilişkin olarak yukarıdaki işlem tekrarlanır.

II – Beyanlar, belgeler ve senetler

Madde 1525 –

 1. (1) Tarafların açıkça anlaşmaları ve 18 inci maddenin üçüncü fıkrası saklı kalmak şartıyla, ihbarlar, ihtarlar, itirazlar ve benzeri beyanlar; fatura, teyit mektubu, iştirak taahhütnamesi, toplantı çağrıları ve bu hüküm uyarınca yapılan elektronik gönderme ve elektronik saklama sözleşmesi, elektronik ortamda düzenlene-bilir, yollanabilir, itiraza uğrayabilir ve kabul edilmişse hüküm ifade eder.

III – Güvenli elektronik imza

Madde 1526 –

 1. (1) Poliçe, bono, çek, makbuz senedi, varant ve kambiyo senetlerine benzeyen senetler güvenli elektronik imza ile düzenlenemez. Bu senetlere ilişkin kabul, aval ve ciro gibi senet üzerinde gerçekleştirilen işlemler güvenli elektronik imza ile yapılamaz.

 2. (2) Konişmentonun, taşıma senedinin ve sigorta poliçesinin imzası elle, faksimile baskı, zımba, ıstampa, sembol şeklinde mekanik veya elektronik herhangi bir araçla da atılabilir. Düzenlendikleri ülke kanunlarının izin verdiği ölçüde bu senetlerde yer alacak kayıtlar el yazısı, telgraf, teleks, faks ve elektronik diğer araçlarla yazılabilir, oluşturulabilir, gönderilebilir.

IV – Elektronik ortamda yönetim kurulu ve genel kurul

1. Genel olarak

Madde 1527 –

 1. (1) Sermaye şirketlerinde müdürler kurulu ve yönetim kurulu üyelerinin, öngörülen belirli durumlarda, kurul toplantılarına görüntü ve ses aktarılması yoluyla katılabilmeleri ve oy vermeleri esas sözleşme veya şirket sözleşmesiyle düzenlenebilir.

 2. (2) Kollektif, komandit, limited ve sermayesi paylara bölünmüş şirketlerde, şirket sözleşmesinde ve esas sözleşmede öngörülerek elektronik ortamda ortaklar kuruluna ve genel kurula katılma, öneride bulunma ve oy verme, fizikî katılımın, öneride bulunmanın ve oy vermenin bütün hukukî sonuçlarını doğurur.

 3. (3) Birinci ve ikinci fıkrada öngörülen hâllerde, elektronik ortamda oy kullanabilmek için, şirketin bu amaca özgülenmiş bir internet sitesine sahip olması, ortağın bu yolda istemde bulunması, elektronik ortam araçlarının etkin katılmaya elverişliliğinin bir teknik raporla ispatlanıp bu raporun tescil ve ilân edilmesi ve oy kullananların kimliklerinin saklanması şarttır.

 4. (4) Birinci ve ikinci fıkrada anılan şirketlerde esas sözleşme veya şirket sözleşmesi gereği şirket yönetimi, bu yolla oy kullanmanın bütün şartlarını gerçekleştirir ve ortağa gerekli bütün araçları sağlar.

 5. (5) Anonim şirketlerde genel kurullara elektronik ortamda katılma, öneride bulunma, görüş açıklama ve oy verme, fizikî katılmanın ve oy vermenin bütün hukukî sonuçlarını doğurur. Bu hükmün uygulanması esasları bir tüzük ile düzenlenir. Tüzükte, genel kurula elektronik ortamda katılmaya ve oy vermeye ilişkin esas sözleşme hükmünün örneği yer alır. Anonim şirketler tüzükten aynen aktarılacak olan bu hükümde değişiklik yapamazlar. Tüzük ayrıca oyun gerçek sahibi veya temsilcisi tarafından kullanılmasını sağlayan kurallar ile 407 nci maddenin üçüncü fıkrasında öngörülen komiserlerin bu hususa ilişkin yetkilerini içerir. Bu tüzüğün yürürlüğe girmesi ile birlikte genel kurullara elektronik ortamda katılma ve oy kullanma sisteminin uygulanması pay senetleri borsaya kote edilmiş şirketlerde zorunlu hâle gelir.

 6. (6) Birinci ilâ dördüncü fıkra hükümleri çerçevesinde oyun gerçek sahibi tarafından kullanılmasına ve uygulamaya ilişkin kurallar ile paysahibinin temsilcisine internet sitesi aracılığıyla talimat vermesi esas ve usulleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkarılacak bir yönetmelikle düzenlenir

 

İlgili Link;

Resmi Gazete

Yazı Konuları ve Açıklamaları

(Örnek linkler ve sayfalarla anlatım)

Konular
Tarih Sayı
Web Sitesi Zorunluluğu Mart 2013 301
Yönetilebilir Web Sitesi Mayıs 2013 303
WordPress Websitesi Temmu 2013 404

 

yedekleme türleri

Chrome Siyah Kareler

Google Chrome Siyah Kutular Problemi

 • Öncelikle cache i temizleyin

Chrome tarayıcınızın cache ini temizlemek için,  Chrome menu  ye giderek> “Tools – Araçlar” ı seçin ve  Clear browsing data – tarayıcı data sını temizleyin.
“Empty the cache” kutusunu seçerek temizlik yapabilirsiniz. Ne kadar data sileceğinizi seçip onaylayın.

 • Turn on the Hardware Acceleration açın. Bu seçeneği şecerken dikkatli olun bazı ekran kayıt programlarının çalışmasında problem çıkarabilir.

Bunun için Chrome menu,  Settings – Ayarlar > Advanced Settings – Gelişmis ayarlar  ‘Use Hardware Acceleration when available’ seçeneği.

 • Chrome extension – eklentiler bölümüne gitmek için kısa yol şu link tedir. chrome://extensions
 • Chrome browser – tarayıcı ; Chrome://flags adres bölümüne yazıp enter a basın. Enable Reset Profile Settings  Enablelink yapın.
 • Yeni bir Chrome profili oluşturun
 • İyi bir antivirus programıyla bilgisayarınızı koruma altına alın ve tarayın. Bazı popüler antivirüs programları aşağıdaki gibidir;
   • Avast AntiVirus
    Windows Defender
    Comodo Antivirus Free
    Avira AntiVir Personal
    Kaspersky Free Antivirus
    Bitdefender Free Antivirus Edition
   • Other free antivirus software;

  ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall,
  Kingsoft Antivirus,
  Baidu AntiVirus,
  Panda Free Antivirus,
  AVG Anti-Virus,
  McAfee Free Antivirus,
  Sophos Home Free Antivirus.

yedekleme türleri

Sanallaştırmanın Faydaları

Sanallaştırma ve Sanallaştırmanın Faydaları

 • Fizikler sunucular ve enerji tüketimi.

Fiziksel sunucuların ne kadar enerji harcadığını ve yer kapladığını biliyoruz. Peki ya guvenlik açıklarınıbiliyor muyuz?.
İşte tam bu noktada…

Read more